Pracownia fotografii i filmu

W pracowni realizowane są zajęcia z przedmiotów: podstawy fotografii i filmu oraz projektowanie multimedialne.

Celem zajęć jest rozwinięcie wrażliwości na obraz i nabycie umiejętności jego rejestracji w oparciu o poznane zagadnienia techniczne. Dzięki wiedzy teoretycznej i ćwiczeniom praktycznym rozwijane są umiejętności kadrowania i kompozycji oraz postępowania ze światłem zastanym jak i studyjnym. Uczniowie pracują zarówno w studiu fotograficznym jak i w programach graficznych, poznając kolejne etapy zapisu i przetwarzania obrazu cyfrowego.

Na zajęciach poruszane są tematy z zakresu eksperymentów artystycznych, reportażu, jak również ze świata reklamy i postprodukcji.

Pracownia wyposażona jest w aparaty cyfrowe, kamerę video, lampy studyjne, różnego rodzaju tła w tym green screen. Dodatkowo na wyposażeniu są też akcesoria pozwalające modyfikować i odbijać światło, dzięki którym możemy wpłynąć na plastykę, kolorystykę i klimat zdjęcia czy filmu. Do dyspozycji uczniów są komputery z pełnym pakietem programów do edycji zdjęć, montowania filmów i projektowania multimedialnego.