Archiwum aktualności

04.10.2016

Liceum Plastyczne z Rypina realizowało projekt z niemiecką szkołą partnerską z Soest!

img_1254Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Mikuszewie był miejscem spotkania młodzieży z Liceum Plastycznego w Rypinie i niemieckiej młodzieży z Hubertus Schwartz Berufskolleg z Soest. Młodzież z Soest przyjechała do Polski na zaproszenie szkoły partnerskiej z Rypina, aby w dniach od 4 do 9 września 2016 roku realizować projekt „ Razem z niemieckimi partnerami wędrujemy śladami polskiej państwowości”. Program projektu wymiany został przygotowany przez nauczycielkę z Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie, Małgorzatę Szablewską, a realizowany był we współpracy z nauczycielką historii, Dorotą Brodzińską i niemieckimi partnerami, Ulrichem Nettelhoff i Barbarą Meier z Soest. Całe przedsięwzięcie było dofinansowane przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży z Warszawy dzięki napisanemu wcześniej wnioskowi na realizację projektu oraz przez Urząd Miasta Rypin. Przez sześć dni pobytu w Mikuszewie młodzież polska i niemiecka uczyła się języków niemieckiego i polskiego, współpracując w polsko – niemieckich grupach. Młodzi nagrywali film, przygotowywali prezentację multimedialną, opracowywali słowniczek polsko–niemiecki, relację fotograficzną. Oprócz pracy był czas na rozrywkę przy grillu, na wspólnie zorganizowanej dyskotece, rajdzie pieszym nad Wartę. Młodzież zwiedzała Ostrów Lednicki, Gniezno, Biskupin oraz Poznań. Wspólnie spędzony czas, rozmowy, wycieczki zaowocowały wieloma przyjaźniami i sympatiami. Z łezką w oku trzeba było się pożegnać. W czerwcu 2017 roku wszyscy znowu spotkają się, tym razem w Niemczech.

Małgorzata Szablewska

01.07.2016

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 dla kl. I, II, III, IV LP

Pobierz spis podręczników

30.06.2016

W Liceum Plastycznym w Rypinie gościli nauczyciele z niemieckiej szkoły partnerskiej

W dniach 09 – 11 czerwca 2016 roku w Rypinie przebywała delegacja nauczycieli ze szkoły partnerskiej z Soest w Niemczech. Goście spotkali się z przedstawicielami Urzędu Miasta Rypin, dyrekcją i nauczycielami Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie. Mieli okazję zwiedzić miasto i poznać jego historię. Partnerzy z Hubertus Schwartz Berufskolleg zwiedzali również Liceum Plastyczne i rozmawiali z uczniami na temat szkoły, przedmiotów nauczanych w liceum, przyglądali się pracy uczniów. W czasie pobytu rozmawiano również na temat wymiany młodzieży, która odbędzie się już we wrześniu 2016 roku. Od 4 do 9 września polska i niemiecka młodzież spotka się w Międzynarodowym Domu Spotkań w Mikuszewie, aby wspólnie realizować projekt zatytułowany „ Razem z niemieckimi partnerami wędrujemy śladami polskiej państwowości”. Projekt jest tematycznie związany z historią narodzin Państwa Polskiego i rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski. Praca nad projektem będzie realizowana w polsko – niemieckich grupach. W czasie trwania wymiany uczniowie przygotują relacje fotograficzne i prezentacje multimedialne. Materiał do przygotowań produktów projektu uczniowie zorganizują samodzielnie w czasie zwiedzania takich historycznych miejsc jak : Ostrów Lednicki, Gniezno, Biskupin i Poznań. Kolejnym ważnym aspektem spotkania i wymiany młodzieży będzie aspekt językowy. Uczestniczki i uczestnicy spotkania w Polsce będą uczyć się języków polskiego i niemieckiego codziennie poprzez gry i ćwiczenia językowe. Jako produkt tej nauki powstanie praktyczny słowniczek niemiecko-polski. Inne ważne treści programowe spotkania to między innymi wywiady uczestników spotkania, praktyczne ćwiczenia w grupach, a wśród nich wspólna budowa niemiecko – polskiego mostu z papieru. Planowane jest również grillowanie, zwiedzanie Poznania i rajd rowerowy.

Małgorzata Szablewska

WP_20160610_017 DSC_0503 DSC_0505 DSC_0507 DSC_0513 DSC_0514 WP_20160610_002 WP_20160610_008 WP_20160610_010 WP_20160610_014

30.06.2016

Plener malarski w Sikorzu

Młodzież Liceum Plastycznego przebywała w ostatnim tygodniu roku szkolnego na plenerze malarskim w Sikorzu. Plener służył poszerzeniu umiejętności manualnych w zakresie technik malarskich oraz wyrobieniu w uczestnikach umiejętności wnikliwej obserwacji przyrody. Miał za zadanie rozwinąć inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną uczniów. Położona w malowniczym terenie miejscowość niedaleko Chrostkowa była inspiracją dla młodych artystów z rypińskiego „plastyka”. Jezioro, pagórki, las, kręte ścieżki stały się tematem wielu ciekawych uczniowskich prac malarskich, tworzonych pod okiem artysty plastyka Wojciecha Chwiałkowskiego. Gościem specjalnym pleneru była dr Magdalena Sitkiewicz, pracownik Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani Sitkiewicz dokonywała korekty prac plenerowych uczniów oraz przeprowadziła mini wykład z zakresu malarstwa.

Małgorzata Szablewska

21.06.2016

Plener fotograficzno-graficzny

14 czerwca 2016 roku uczniowie pierwszej i drugiej klasy Liceum Plastycznego

z Rypina mieli przyjemność spędzić owocnie czas w pięknym miejscu jakim było Muzeum Wsi

Mazowieckiej w Sierpcu. Odbył się tam plener fotograficzno-graficzny, który przeprowadziły

nauczycielki z plastyka pani Małgorzata Mikołajko oraz pani Bożena Kokoszka-Skocka.

Młodzi artyści mogli piękno otaczającej ich przyrody oraz zabytkowej architektury zatrzymać

w oku obiektywu lub uwiecznić na papierze za pomocą pióra i pasteli. Plener był bardzo

twórczy i owocny. W podziękowaniu za możliwość bezpłatnego udostępnienia nam

przestrzeni Skansenu Liceum Plastyczne podarowało dyrekcji Muzeum najciekawsze ujęcia

fotograficzne jak i graficzne.

Młodzież rypińskiego plastyka składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Liceum

Plastycznego w Rypinie Panu Witoldowi Karolczykowi za sfinansowanie pleneru

fotograficzno-graficznego oraz Dyrektorowi Muzeum w Sierpcu, Panu Janowi

Rzeszotarskiemu za wyrażenie zgody na nieodpłatnym przebywaniu uczniów na terenie

Skansenu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy

Młodzież i nauczyciele Liceum Plastycznego w Rypinie.

DSC_0202 DSC_0226 DSC_0328    

18.06.2016

Liceum Plastyczne organizuje wymianę międzynarodową z niemiecką szkołą !

W listopadzie 2015 roku w Bad Bevensen w Niemczech nauczycielka Zespołu Szkół Miejskich
w Rypinie, Małgorzata Szablewska nawiązała współpracę z niemiecką szkołą średnią Hubertus Schwartz Berufskolleg z Soest. W styczniu 2016 roku na spotkaniu z przyszłymi partnerami w Soest, doszło do szczegółowego omówienia współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami,
a po powrocie Małgorzata Szablewska przystąpiła do pisania projektu wymiany młodzieży. Wniosek projektu został złożony w Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie w celu pozyskania funduszy na wymianę uczniów, która odbędzie się we wrześniu 2016 roku. Dzięki bardzo dobrze napisanemu projektowi fundacja przyznała maksymalna kwotę 21.240 zł na realizację projektu „Razem z niemieckimi partnerami wędrujemy śladami polskiej państwowości”.
Cieszymy się, bo już od 04 do 09 września 2016 roku młodzież Liceum Plastycznego w Rypinie wyjedzie do Mikuszewa, aby współpracować z niemieckimi partnerami, realizować projekt międzynarodowy. W czerwcu 2017 roku uczniowie z liceum plastycznego wyjadą do Nadrenii
w Niemczech z rewizytą.

18.06.2016

Liceum Plastyczne partnerem Hubertus Schwartz Berufskolleg!

W dniach 22-24 stycznia 2016 roku nauczyciele Liceum Plastycznego w Rypinie, Małgorzata Szablewska i Dorota Brodzińska gościły w Soest, w Hubertus Schwartz Berufskolleg. Nauczycielki pojechały na zaproszenie niemieckiej szkoły partnerskiej, aby omawiać szczegóły pierwszej wymiany uczniów z Liceum Plastycznego w Rypinie i Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest.
Pierwsza wymiana i spotkanie uczniów – 15- osobowej grupy uczniów z Rypina i z Soest odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań w Mikuszewie. Młodzież i nauczyciele spotkają się, aby realizować projekt tematycznie związany z historią narodzin Państwa Polskiego „ Śladami polskiej państwowości” i rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski, uczyć się jezyków polskiego i niemieckiego oraz wspólnie spędzać czas. Kolejne spotkanie młodzieży zostało zaplanowane latem 2017 roku w Niemczech w Soest.
Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest to od listopada 2015 roku szkoła partnerska Liceum Plastycznego w Rypinie. Do nawiązania współpracy doszło w listopadzie 2015 roku na giełdzie kontaktów polsko – niemieckich szkół w Bad Bevensen, gdzie spotkali się reprezentująca Liceum Plastyczne Małgorzata Szablewska i Ulrich Nettelhoff z Soest.

Małgorzata Szablewska

Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest IMG_20160123_085015 IMG_20160123_135451 plan miasta Soest Pruski mur - typowa zabudowa Soest Z niemieckimi partnerami w Soest

18.06.2016

ZSM z Rypina znalazł niemiecką szkołę partnerską!

W dniach 11 – 14 listopada 2015 roku w Bad Bevensen w Instytucie Gustava Stressemanna w Niemczech odbyła się giełda kontaktów dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół zawodowych z Polski i Niemiec. W giełdzie uczestniczyło dwunastu nauczycieli z Polski i dwunastu nauczycieli z Niemiec. Zespół Szkół Miejskich w Rypinie reprezentowała nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Szablewska. Seminarium było organizowane we współpracy i przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem seminarium było umożliwienie znalezienia szkoły partnerskiej i zainicjowanie wymiany uczniów. Program seminarium obejmował autoprezentację własnej szkoły, jej ofertę i oczekiwania, jeśli chodzi o współpracę. W czasie trwania seminarium uczestnicy poznawali również metody edukacji pozaformalnej, a wśród nich między innymi animację językową i grę miejską. Dyskutowano również nad metodami zarządzania i planowania projektu oraz poznawano procedury wspierania projektu przez PNWM w warszawie.
Szkolenie i spotkanie w Niemczech było owocne dla Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie. Pani Małgorzacie Szablewskiej udało się bowiem zainteresować Rypinem niemieckich partnerów i pozyskać do współpracy dwie niemieckie szkoły zawodowe.

IMG_20151112_125858 IMG_20151112_125910 Małgorzata Szablewska wraz z przyszłymi niemieckimi partnerami P1150454 P1150455

10.06.2016

Brodnicki wernisaż prac młodych artystów z Liceum Plastycznego w Rypinie

19 maja 2016 roku w Brodnickim Domu Kultury już po raz trzeci odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie- szkoły, która zapewnia wykształcenie w zawodzie plastyk o specjalności do wyboru: fotografia i film , techniki graficzne, techniki malarstwa dekoracyjnego, techniki renowacyjne oraz daje wykształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego.
Licznie przybyłych na wernisaż zwiedzających przywitali: dyrektor BDK Ewa Dembek i dyrektor Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie Witold Karolczyk. Głos zabrała również obecna na wystawie pani Małgorzata Świtalska- dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty w Rypinie. W tematykę wystawy wprowadził nauczyciel rysunku i malarstwa – Wojciech Chwiałkowski.
Tegoroczna ekspozycja pokazywała drogę twórczą i rozwój młodych artystów uczących się w naszym Liceum Plastycznym. W tzw. białej sali Brodnickiego Domu Kultury można było obejrzeć prace z rysunku i malarstwa, rzeźby, fotografii i projektowania graficznego wykonane przez uczniów klas I- IV liceum. Część z nich powstała podczas pleneru malarskiego w Boguszewcu. Uwagę zwiedzających przykuwały też kopie prac wielkich mistrzów, m.in. A. Wierusza- Kowalskiego, J. Kossaka, O. Boznańskiej, Rembrandta czy J. Chardina.
Podobno artystą trzeba się urodzić, ale wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego udowadnia, że o zdolności należy również właściwie zadbać. Rypiński Plastyk to szkoła, która na pewno pomaga rozwijać talenty młodych artystów. Potwierdzają to losy jej absolwentów.

Marzena Markiewicz

09.06.2016

Młodzież Liceum Plastycznego we Wiedniu

IMG_3832Co roku uczniowie rypińskiego „plastyka” wyjeżdżają za granicę, aby tam zwiedzać i obcować ze sztuką przez duże „S”. W tym roku na trasie artystycznych wojaży pojawił się Wiedeń. To tam, w mieście Mozarta, „nad pięknym, modrym Dunajem” licealiści spędzili kilka dni, zwiedzając miasto, wystawy muzealne, poznając historię stolicy Austrii. Dom Hundertwassera, pałace Schonbrunn i Belweder, katedra św. Stefana to tylko jedne z nielicznych obiektów, które pojawiły się na trasie zwiedzania. Kościół na Kahlenbergu przypomniał młodym artystom historię bohaterskiego Polaka – Jana III Sobieskiego, a położony niedaleko Klosterneuburg, jeden z najważniejszych ośrodków sakralnych Austrii, odkrył przed zwiedzającymi skarbnicę średniowiecznych zabytków i potęgę Habsburgów. Prawdziwą „ucztą” dla duszy artystów były zwiedzane wystawy w Belwederze, w Muzeum Leopolda, w Muzeum Historii Sztuki i w Albertinie. Oczywiście każdy mógł skosztować przysmaków austriackich, słynnego Tortu Sachera, ciepłego Apfelstrudel z lodami czy też Fritattensuppe – rosołu z kluskami ciętymi z naleśnika.
Pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do Rypina.

Małgorzata Szablewska

09.06.2016

Ogłoszenie wyników konkursu na exlibris biblioteki

W dniu 31 maja w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na exlibris biblioteki Liceum Plastycznego w Rypinie i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie.

01_net 02_net 03_net
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Natalia Poniewierska i Patrycja Stańczyk z klasy 4 LP, Oliwia Czorna z klasy 3 LP, Karolina Rochnowska z klasy 2 LP, Sylwia Więcławska i Nina Wróblewska z klasy 1 LP. Laureatom gratulujemy.

27.01.2016

STUDNIÓWKA 2016

16 stycznia w karczmie „Pod Złotą Rybką” w Strzygach odbyła się studniówka klasy IV Liceum Plastycznego. Była to wspaniała impreza na, którą zostali zaproszeni znamienici goście. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i pełnej pozytywnych emocji atmosferze. Do pierwszego tańca, jakim był polonez, uczniowie zaprosili pana dyrektora Witolda Karolczyka, Burmistrza Miasta Rypina pana Pawła Grzybowskiego, wychowawczynię panią Martę Żołnowską oraz grono nauczycielskie. Uczniowie oraz goście bawili się do białego rana.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną, świetną zabawę.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Ewelinę Jaszewską – serdecznie dziękujemy.

1 Maturzyści Marta, Dawid, Małgosia witają gości. 2 Uroczyste rozpoczęcie Studniówki wspólnym POLONEZEM 3 Burmistrz Miasta Rypina Paweł Grzybowski gościł na naszej STUDIÓWCE 4 Nauczyciele w spólnym POLONEZIE 5 Pan dyrektor z życzeniami dla uczniów i zgromadzonych gości. 6 Uroczyste wręczenie medalu panu dydrektorowi Karolczykowi 7 Najsympatyczniejsza IV klasa LP wraz ukochaną wychowawczynią Martą Żołnowską 8 lampka szampana dla wszystkich 9 Studniówkowy tort 10 Wspólna zabawa uczniów i nauczycieli

Wszystkie zdjęcia wykonała Ewelina Jaszewska – dziękujemy serdecznie.

27.01.2016

OSIĄGNIĘCIA LICEUM PLASTYCZNEGO

Z PRACOWNI REKLAMY WIZUALNEJ

1. Uczennice z klasy III LP biorące udział w konkursie graficznym Ex DIGITALIS SALON 2015 zostały wyróżnione poprzez zakwalifikowanie prac do wystawy pokonkursowej w czasie XXI Toruńskiego Festiwalu Książki w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Wyróżnione uczennice to: Ewelina Baśko, Oliwia Czorna, Dagmara Rybka, Monika Radlińska, Dagmara Sadowska.

EX_DIGITALIS-prace wyróznione 1EX_DIGITALIS-prace wyróznione 2

GRATULUJE!

2. W pozaszkolnym konkursie dla liceum plastycznego na system identyfikacji wizualnej dla RYPIŃSKIEGO STOWARZYSZENIA INICJATYWA brało udział dziewiętnastu uczniów z różnych klas.

Oto jego wyniki:

I miejsce zajęła Klaudia Balicka z 2LP

II miejsce zajął Marceli Kaligowski z 2LP

II miejsce zajęła Oliwia Czorna z 3LP

III miejsce zajęła Monika Radlińska z 3LP

III miejsce zajęła Ada Piotrkowska z 2LP

1 miejsce RYPINSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYWA 2 miejsce RYPINSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYWA 3 miejsce RYPINSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYWA

Pozostałe osoby, które wzięły udział w konkursie, dzięki członkom Stowarzyszenia zostały również obdarowane. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

3. W liceum plastycznym odbył się również konkurs zorganizowany przez panią Bożenę Kokoszkę-Skocką na EX LIBRIS dla Biblioteki Szkolnej ZSM w Rypinie. Ogłoszenie wyników odbędzie się po feriach.

Z PRACOWNI FOTOGRAFII I FILMU

   1. Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny pt.:  “Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”. Organizator: Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Praca wyróżniona w konkursie:
Fotografie: OLIWIA CZORNA_WYRÓŻNIENIE_1 i OLIWIA CZORNA_WYRÓŻNIENIE_2
– Inspiracja fotografią autorstwa: Ruadh Delone.

2 wyróżnienie OLIWIA CZORNA_WYROZNIENIE_2 1 wyróżnienieOLIWIA CZORNA_WYROZNIENIE_13 dyplom oliwia- wyróżnienie

– Inspiracja fotografią autorstwa: Ruadh Delone.

Prace zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Krańcowej:
Fotografie: DARIA JENZIORSKA_01 i DARIA JENZIORSKA_02 Inspiracja:                   John Rankin Waddell.

4 DARIA JENZIORSKA_01 5 DARIA JENZIORSKA_02

Fotografia:  MONIKA_RADLIŃSKA
– Inspiracja: Olga Boznańska, “Dziewczynka z chryzantemami”, 1894.

7 MONIKA_RADLINSKA

Fotografia: EWELINA_BAŚKO
– Inspiracja: J Howard Miller, “We Can Do It”, 1943.

6 EWELINA_BAŚKO

Fotografia: MATEUSZ SZLOSOWSKI
– Inspiracja: Giacomo Balla , “Dynamizm psa na smyczy”, 1912.

8 MATEUSZ SZLOSOWSKI

2. Szlosowski Mateusz został laureatem Konkursu Fotograficznego pt.” Wystaw się w CSW’ Organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Wernisaż wystawy 28.01.2016 o 18.00.

Z PRACOWNI HISTORII SZTUKI

08.12.2015 w Liceum Plastycznym odbyły się eliminacje szkolne 40 edycji „Olimpiady Artystycznej” organizowanej przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej w sekcji plastyki. Nasza szkoła miała już na tym polu spore sukcesy: dwie uczennice dotychczas uzyskały tytuł finalistek. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów Liceum Plastycznego. Patrycja Stańczyk uczennica IV klasy została zgłoszona do eliminacji okręgowych – Trzymamy za nią kciuki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję.

1_uczniowie na olimpiadzie z historii sztukiuczniowie na olimpiadzie z historii sztuki

18-19.01.2016

SPOTKANIE WIECZOROWĄ PORĄ

18-19 stycznia odbyła się już druga edycja „ Spotkania wieczorową porą”. Bawiliśmy się świetnie.
Na początku odbyły się warsztaty z animacji poklatkowej, pod opieką pani Małgosi Mikołajko, gdzie uczennice z klasy II LP podjęły się wykonania animacji pt. „Inspiracje malarstwem manierystycznym”.

W kolejnym etapie zajęliśmy się batikiem czyli techniką malarską, która wykonywana jest na tkaninie za pomocą wosku. Dziedzina ta jest najbardziej popularna w Indonezji oraz w krajach Azji. Różnorodne prace wykonane zostały pod opieką pani Bożeny Kokoszki-Skockiej. Tym razem dzieła uczniów powstały na rzeczach codziennego użytku, tj. koszulkach czy torbach. Wyszły ślicznie.
Na zakończenie dnia, a raczej nocy podjęliśmy się spróbować haftu richelieu. W XVII wieku został on wprowadzony do Francji i był wykonywany ręcznie bez użycia tamborka, wypełniony słupkami lub pajączkami, materiał był najpierw otoczony ściegiem dzierganym, a następnie wycinany od spodu, tak by przypominał koronkę.

Dzięki temu, że lubimy podejmować różne wyzwania, nasza praca, a okazała się owocna,
a umiejętności coraz lepsze.

Wszystkim serdecznie gratuluje i dziękuje za zaangażowanie oraz miłą atmosferę.

Opiekun spotkania Bożena Kokoszka-Skocka

udane spotkanie wieczorową porą_1 udane spotkanie wieczorową porą_2

15.01.2016

Ferie nie muszą być nudne! Zapraszamy! „Spotkanie wieczorową porą”

plakat informacyjny_spotkanie wieczorową porą

14.01.2016

Wizyta w Muzeum Narodowym                   w Warszawie

        Uczniowie Liceum Plastycznego w Rypinie wraz ze swymi opiekunami p. Małgorzatą Szablewską i p. Wojciechem Chwiałkowskim odwiedzili 13.01.2016r. Muzeum Narodowe w Warszawie

Celem wyjazdu było zwiedzanie dwóch wystaw czasowych:

  • Mistrzowie pastelu. Od Marteau do Witkacego. Kolekcja Muzeum Narodowego w Warszawie
  • Bronisław Krystall. Testament

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji muzealnej poświęconej artystą, którzy tworzyli na przestrzeni dziejów prace techniką pastelu i dowiedzieli się wielu przydatnych informacji na temat tajników warsztatu artystów którzy tą techniką się posługiwali.
Zdjęcia z wizyty

11.01.2016

 WOŚP 2016

W tymlogo_wosp roku jak i w latach ubiegłych graliśmy z wami! Liceum Plastyczne, jak zwykle wsparło wielką akcję zbiórki pieniędzy na sprzet medyczny. Wszystkim wolontariuszom, oraz osobom, które za naszym posrednictwem wsparły akcję – serdecznie dziękuję.

14.11.2015
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji minionego Dnia Edukacji Narodowej 14 października uczniowie Liceum Plastycznego przygotowali dla Grona nauczycielskiego niezwykły upominek – karykatury przedstawiające każdego z pedagogów  W imieniu grona pedagogicznego – serdecznie uczniom dziękuję

Uczniowie z prezentem dla nauczycieli

11.09.2015

 Mamy II miejsce w Licealiadzie

22 października  drużyna licealistów w składzie: Małgorzata Matuszewska z kl. 4 LP, Monika Siudowska z kl. 1 LP, Marceli Kanigowski z kl. 2LP i Dawid Pagie z kl. 4 LP zdobyła II miejsce w tzw. „Licealiadzie”- Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Rypińskiego Domu Kultury. Zmagania szkolnej drużyny obserwowali i dzielnie jej dopingowali koledzy i koleżanki z naszego liceum. Uczniów przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego LP: Marzena Markiewicz i Marta Żołnowska.

            Turniej polegał na rywalizacji wytypowanych przez szkołę  4-osobowych drużyn. Licealiści „walczyli” w  kilkunastu konkurencjach wymagających od nich wyobraźni, pracy zespołowej, umiejętności sportowych, wiedzy ogólnej, czy szybkiej reakcji na nietypowe sytuacje. Zaprezentowali też satyryczną scenkę reklamującą szkołę. Wszyscy dobrze się bawili. Gratulujemy!

Zdjęcia z Licealiada 2015