Spotkanie koordynatorów z Polski, Niemiec i Hiszpanii

Mimo szalejącej pandemii realizujemy wymiany międzynarodowe dla uczniów i przystępujemy do kolejnych projektów. 01 grudnia 2020 roku rozpoczęliśmy projekt o turystyce wraz z naszymi partnerami z Soest w Niemczech  i z Toledo w Hiszpanii. Aby omówić tematykę i działania projektowe koordynatorzy z Polski, Niemiec i Hiszpanii spotkali się 15 grudnia w wirtualnym świecie. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Szablewska. Projekt zatytułowany „ Arbeit und Beschӓftigung im Tourismussektor – die Bedeutung des Tourismus fϋr die Regionen der Partnerschulen“ został zaplanowany na dwa lata. W tym czasie odbędą się trzy spotkania międzynarodowe: w Soest, w Toledo i w Rypinie. W spotkaniach weźmie udział dwoje nauczycieli i sześcioro uczniów. Celem projektu jest poznanie miast partnerskich, ich bazy turystycznej. W czasie realizacji projektu będziemy dyskutować na tematy bieżącej sytuacji w branży turystycznej w każdym z państw projektowych. Będziemy poznawać kulturę, zwyczaje, ćwiczyć język niemiecki i angielski. Praca w grupach, spotkania młodzieżowe na pewno zaowocują kolejnymi przyjaźniami międzynarodowymi. Pierwsze spotkanie partnerów planowane jest na wrzesień w Soest. Będziemy informować na bieżąco o postępach projektu.

Małgorzata Szablewska