Licealiści integrowali się w polskich górach!

Młodzież Liceum Sztuk Plastycznych w Rypinie wybrała się na początku października ze swoimi opiekunami, Małgorzatą Szablewską i Leszkiem Pułtuskim do Poronina. Celem wyjazdu była między innymi integracja młodzieży podczas wspólnych górskich wycieczek. Pierwszego dnia młodzi adepci sztuki zwiedzali Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, poznając dzieciństwo, młodość i dorosłe życie Papieża Polaka. Słoneczna pogoda sprzyjała młodzieży drugiego dnia wycieczki, kiedy to pod okiem przewodnika górskiego wędrowali Doliną Białego do Kalatówek i Pustelni Brata Alberta, podziwiając górską złotą jesień. Trzeci dzień spędzili bardziej rekreacyjnie, grając w paintball i korzystając z atrakcji Term Chochołowskich. Nie zabrakło również czasu na zakupy na Krupówkach. Na ostatni dzień pobytu zaplanowano Energylandię. Tutaj młodzi korzystali z niezliczonych atrakcji parku rozrywki. Po czterodniowym pobycie wszyscy zadowoleni, bezpiecznie wrócili do Rypina.
Małgorzata Szablewska