Z partnerami z Soest zwiedzaliśmy Ziemię Lubuską!

Liceum Plastyczne z Rypina realizowało projekt z niemiecką szkołą partnerską z Soest.

W dniach od 12 do 17 maja 2019 roku w Torzymiu trwało międzynarodowe spotkanie młodzieżowe uczniów z Liceum Plastycznego w Rypinie i z niemieckiej szkoły partnerskiej  Hubertus Schwartz Berufskolleg z Soest. Młodzież z Soest przyjechała do Polski, aby wraz z kolegami i koleżankami z „plastyka” realizować projekt „ Łagów w przyszłości – idealne miasto polsko – niemieckie”. Całe przedsięwzięcie było dofinansowane przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży z Warszawy. 

    Przez sześć dni pobytu w Łagowie młodzież polska i niemiecka uczyła się języków niemieckiego i polskiego, współpracując w polsko – niemieckich grupach, tworząc mosty z papieru. Młodzi zwiedzali Łagów i odkrywali piękno Ziemi Lubuskiej, wykonując zdjęcia, tworząc fotorelację. W czasie spotkania pod okiem polskich nauczycieli, gospodarzy spotkania, Małgorzaty Szablewskiej i  Leszka Pułtuskiego poznawali tajniki Photoshopa. Następnie przygotowywali album fotograficzny w wersji polsko – niemieckiej. Oprócz pracy był czas na rozrywkę przy grillu na Ranczu u Zapotocznego, wspólne śpiewanie karaoke, rajd pieszy przez las. Młodzież zwiedzała również Poznań. 

Wspólnie spędzony czas, rozmowy, wycieczki umożliwiły lepsze poznanie się młodzieży. W maju 2020 roku wszyscy znowu spotkają się,  tym razem w Niemczech.

                                                                                     Małgorzata Szablewska