Uczniowie Liceum Plastycznego na wystawie w BWA Bydgoszcz 2017

W piątek 26 maja 2017 roku, o godzinie 1200 w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 20,  odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Ogólnopolskiego Przeglądu Wyróżnionych Prac Dyplomowych Uczniów Szkół Plastycznych.

Podczas wernisażu wysłuchać mogliśmy Chóru z Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina pod batutą p. Aleksandry Gruczy. W tym roku zaprezentowanych zostało 15 szkół plastycznych z Polski północno-zachodniej. Mogliśmy podziwiać zmagania twórcze młodych plastyków, których prace zostały zaprezentowane na tegorocznym biennale. Do wystawy DYPLOMÓW 2017 z naszego Liceum Plastycznego zostały zaprezentowane prace dyplomowe naszych ubiegłorocznych absolwentów tj.: Anna Gręda, tytuł: LAYOUTDLA SERII WYDAWNICZEJ SFORA – grafika komputerowa, Mikołaj Maciejewski, tytuł: „ARTBOOK” – grafiki koncepcyjne przedstawiające zarys fabularny projektu gry komputerowej, Natalia Poniewierska, tytuł: Opracowanie graficzne serii plakatów kampanii społecznej „UZALEŻNIENIA XXI WIEKU” – technika linoryt oraz grafika komputerowa. Organizatorzy – Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, pod dyrekcją pani Hanny Medoń  wraz z zaproszonymi gośćmi tj. między innymi Prezydent Miasta Bydgoszczy –  pan Rafał Bruski, wizytator makroregionu kujawsko-pomorskiego – pani Anna Drogowska, kustosz działu grafiki – pani Barbara Chojnacka, dyrektor Galerii Miejskiej BWA – pani Karolina Leśnik oraz przedstawicielami szkół plastycznych podziwiali dorobek artystyczny młodych zdolnych plastyków. Wystawa ta trwać będzie do 18 czerwca. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.

Bożena Kokoszka – Skocka